Argan Yağı 50 ML

Kırışıklık giderici, antioksidan, saç ve ciltte yumuşaklık sağlayıcı, nemlendirici, tonik, besleyici, saç güçlendirici, yeniden yapılandırıcı, akne giderici, egzema tedavisi, yanık tedavisi. ·Ciltteki kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar. ·Sivilce tedavisinde oldukça etkilidir. ·Cildinizin yumuşamasına yardımcı olur. ·Güneşin zararlı ışınlarından korur, ·Sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır. ·Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir. ·Göz altı kırışıklıklarında etkilidir. ·Hamilelik çatlaklarının önlenmesinde faydalıdır. ·Hem kuru hem de yağlı ciltler için kullanıma uygundur. ·Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar. ·Saç kırıklarının oluşmasını önler. ·Saçları besler. ·Kırılgan tırnak yapısını güçlendirir. ·Cinsel gücü arttırır.

Keten tohumu yağı 50 ML

Zengin yağ asiti içeriği sayesinde cilt iyileştirici, yatıştırıcı, akne, egzema ve yanık tedavisinde yardımcı, sağlıklı saç büyümesinde etkili, kuru tırnakları besleyici, kırılmayı önleyici.*Mide ve bağırsaklarda meydana gelen bazı rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. *Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığa karşı önleyicidir. *Kan şekerini dengede tutar. *Hafızayı güçlendirir. *Öksürüğü giderir. *Romatizma hastalıklarını önler. *Sinir sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirir. *Sulunum yolu rahatsızlıklarında olumlu etki sağlar. *Yaşlılığa bağlı meydana gelen dikkat bozukluklarına iyi gelir. *Kısırlık, prostat ve iktidarsızlığa iyi gelir. *Diş eti, ağız boşluğu ve boğaz hastalıklarında gargara yapılarak kullanılır. *Ruhsal ve sinirsel bozukluklara oldukça iyi gelir. *Kalp damar rahatsızlıklarından korur. *Yüksek tansiyonu dengeleyerek düşürür. *Kemikleri güçlendirir ve menopoz döneminde oldukça etkilidir. *Haricen oluşan yaraların iyileşmesinde çabuk etki sağlar. *El ve ayaklarda meydana gelen nasırlara kompres yapılarak uygulanır. *Konsantrasyon kayıplarına karşı iyi sonuçlar verir. *Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.

Badem Yağı 50 ML

Yapı olarak vücutta bulunan doğal yağlara çok benzer. Esansiyel yağ asitleri, A, B1, B2, B6 ve E vitaminlerince zengindir. Cilt ve saç için mükemmel bir yumuşatıcı ve besleyicidir Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzlerini giderir.

*Onarıcı ve cildi besleyicidir, ayrıca cildin nemini de korur.

*Değerli yapısı nedeniyle cilt tarafından kolayca emilir.

*Saç besleyici olup, saç dökülmesini önler.

*Kabızlık giderici özelliği sahiptir.

*Antioksidan e vitamini yönünden oldukça zengindir, bu özelliği ile yaşlılık etkilerinden ve pek çok hastalıktan koruyucudur.

*Hamilelik sırasında karın bölgesine uygulandığında, doğum sonrası çatlakların oluşmasını engellediği bilinmektedir.

*Vücuda, beyne ve göze kuvvet verir.

*Baş ve böbrek ağrılarını hafifletir.

*Soğuk algınlığı ve bronşite iyi gelir.

*Badem Yağı, pek çok şifayı içinde barındıran özel bir yağdır.

*Makyaj çıkarmak hem de cildi temizlemek için oldukça idealdir.

*Kirpiklerin uzamasında faydalı bir yağdır.

*Kaş bakımı için kullanılır, kaşların köklerini besler ve kaş dökülmesini engeller.

Kantaron Yağı 50 ML

Kuru ciltleri tedavi edici, güneş yanığı ve diğer yanıkların tedavisine yardımcı, yatıştırıcı, hücre yenileyici, antiseptik, ağrı giderici. *İştahı açıcıdır ve ciddi derece de ateş düşürür

*Yaşanan mide ağrılarının giderilmesinde faydalıdır

*Vücudu dinçleştirir ve kuvvet verir

*Gastrit ve ülserin tedavisinde ek olarak kullanılabilinir

*Adet dönemlerinde oluşan kasık ağrılarının dinmesine yardımcı olur

*Kas gevşetici özelliği vardır

*Göğsü yumuşatır, öksürüğü keser ve kişilerde rahatlama sağlar

*Bronşit semptomların da oldukça faydalıdır

*Korku, gerginlik, alt ıslatma gibi sorunlar da faydalıdır

*Hafif, orta veya şiddetli depresyon durumlarında çok fazla faydası vardır. Sakinleşme sağlar

*İdrar yolu enfeksiyonlarında ve böbrek sorunlarında faydalı olan bu bitki, böreklerde veya mesane de oluşmuş olan taşların erimesini ve düşmesini sağlar

*Yağı masaj yapılarak uygulanılırsa güzel bir terapi sağlar

*Sırt ve bel bölgelerinde oluşan ağrıların giderilmesi için yağı kullanılmalıdır

*Bebeklerde görülen gaz sorunu ve karın ağrısına iyi gelir

*Sinirsel olarak meydana gelen mide ağrılarını dindirir

*Ses kısıklığı sorununa çok faydalıdır

*Zona hastalığında denenmiş ve kanıtlanmış faydası vardır

*Kekemelik sorununa iyi gelir ve sinirsel olarak düzelme sağlar

*İshale karşı ciddi derece de faydası vardır

*Grip sorununda etkisi görülmektedir

*Baş ağrısı için şakak kısımlarını yağı sürülerek masaj yapılmalı, bu sayede ağrının dindirilmesine faydalı olacaktır

*Soğuk algınlığı durumunda faydalıdır

*Balgam ve idrar söktürücü olarak kullanılır

*Nekahet dönemini kısaltır

*Sinirleri yatıştırır ve uyku düzenini sağlar

*Yara iyileştirici özelliği sayesinde antiseptik görevi yapar

*Menopoz döneminde rastlanılan sıkıntıları hafifletir

*Bağırsaklarda oluşan solucanların dökülmesini sağlar

<

Bronzlaşmayı hızlandıran güneş yağı 50 ML

Zeytinyağı, susam yağı, avokado yağı, fındık yağı, nar çekirdeği yağı, hindistan cevizi yağı.

İçerik: Tamamen doğal yağlardan oluşan bir karışımdır. Zengin yağ asiti, vitamin ve antioksidan içeriğiyle cildinizi korur, nemlendirir, besler ve yeniler. Doğal bronzlaşma sürecinizi hızlandırır.

Kullanım: Güneşe çıkmadan önce tüm vücudunuza bolca uygulayın. Gerektiğinde, denize girdikten ve havluyla kurulandıktan sonra takrar sürün.

Uyarılar: Bu ürün güneş filtreleri içermemektedir ve güneş yanığına karşı korumaz. Korunmadan güneşe çıkmak; cilt yaşlanması, deri kanseri ve diğer cilt problemlerinin oluşma riskini arttırmaktadır.

Tamamen Doğal yağlardan oluşan (Zeytinyağı, susam yağı, avakado yağı, fındık yağı, nar çekirdeği yağı, hindistan cevizi yağı,) bir karışımdır. Zengin yağ asiti, vitamin ve antioksidan içeriğiyle cildinizi korur, nemlendirir, besler ve yeniler. Doğal bronzlaşma sürecini hızlandırır.

Güneş sonrası rahatlatıcı bakım yağı 50 ML

Kantaron yağı, zeytinyağı, badem yağı, avokado yağı, buğday yağı, nane yağı.

İçerik: Tamamen doğal yağlar içerir. Güneşten zarar görmüş cildi onarır, rahatlatır ve yatıştırır. Nemlendirme ve hassas bakım sağlar.

Kullanım: Duştan sonra cildinize uygulayın. Gerektikçe tekrar sürün.

Saç kökü uyarıcı bakım yağı 50 ML

Zeytinyağı, çörek otu yağı, sarımsak yağı, ısırgan yağı, çam terebentini, limon yağı.

İçerik: Doğal yağlardan oluşan bu özel karışım, saç kökünü uyarır, hücre yenilenmesini hızlandırır ve sağlıklı saç büyümesine yardımcı olur.

Kullanımı: Saç derisine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. 30 dk kadar bekleyin. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 kez kullanabilirsiniz.

Tamamen Doğal yağlardan oluşan (Çörekotu yağı, Sarımsak yağı, Isırgan yağı, çam terebentini, Limon yağı) bir karışımdır. Saç kökünü uyarır, hücre yenilenmesini hızlandırır ve sağlıklı saç büyümesine yardımcı olur.

Leke karşıtı bakım yağı 50 ML

Zeytinyağı, buğday yağı, kuşburnu yağı, havuç yağı, limon yağı.

İçerik: Doğal yağlardan oluşan bu ürün, güneş ve yaşlılık lekelerinin azalmasına, ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Cildi nemlendirir, cilt yenilenmesini uyarır.

Kullanımı: Hergün cildinize ya da sadece lekelerin üzerine sürün. En iyi etki için gece yatmadan kullanın.

Tamamen Doğal yağlardan oluşan (Zeytinyağı, Buğday yağı, Kuşburnu yağı havuç yağı, limon yağı) bir karışımdır. Güneş ve yaşlılık lekelerinin azalmasına, ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Cildi nemlendirir, cilt yenilenmesini uyarır.

Saç bakım yağı 50 ML

Argan yağı, badem yağı, zeytinyağı, keten tohumu yağı, hint yağı, susam yağı, jojoba yağı, çam terebentini, sarımsak yağı, nane yağı.

İçerik: Zengin doğal yağ içeriğiyle, saç bakım yağı saçlarınızı nemlendirir, yıpranmaları onarır. Işıltılı ve yumuşak saçlara kavuşturur. Saç derinize bakım yapar, ferahlık sağlar.

Kullanımı: Saçınıza ve saç derinize masaj yaparak sürün. 30 dk kadar bekletip yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 kez kullanabilirsiniz.

Tamamen Doğal yağlardan oluşan (Argan yağı, Zeytinyağı, badem yağı, keten tohumu yağı, hint yağı, susam yağı, jojoba yağı, çam terebentini, sarımsak yağı, nane yağı,) bir karışımdır. Saç bakım yağı saçlarınızı nemlendirir, yıpranmalarını onarır. Işıltılı ve yumuşak saçlara kavuşturur. Saç derinize bakım yapar, ferahlık sağlar.

Çörek otu yağı 250 ML

Saç güçlendirici, canlandırıcı, nemlendirici, bakteri ve mantarlara karşı etkinlik, kepek giderme etkisi. Çeşitli vitaminler, kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, selenyum, bakır, fosfor ve çinko içerir.Çörek otu, %21 protein, %38 karbonhidratlar ve %35 bitkisel yağlardan oluşur. Nigellon, thymoquinon, linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, kalsiyum, sodyum, potasyum, demir, çinko, bakır, magnezyum, selenyum, fosfor, A vitamin, B vitamini ve C vitamini içerir. Çörek Otu Faydaları Nelerdir? Susam Yağı Badem Yağı Keten Tohumu Yağı Kantaron Yağı Kabak Çekirdeği Yağı Çörek Otu Yağı *Çörek otu kullanımı bağışıklık sistemini güçlendirir. *CancerImmunoBiology araştırma merkezi tarafından yapılan çalışmada, Nigellasativa da kemik iliği ve bağışıklık hücrelerini artırıcı bir madde tespit edilmiştir. *Antioksidan özelliği vardır. *İltihap oluşumunu engelleyici etkisi vardır. *Çörek otunun içindeki iltihap önleyici madde eklem iltihabı için yararlıdır. *Prostat ve meme kanserini yavaşlatıcı etkinliği bulunur. *Karaciğeri koruyucu özelliği çörekotu faydaları içindedir. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırma karaciğer kanserine karşı koruyabileceğini göstermiştir. *Kandaki şeker miktarını düşürücü etkisi vardır. İnsülin salgılamasını sağlayan pankreasta beta hücrelerini harekete geçirdiği gözlemlenmiştir. *Almanya'da yapılan bir araştırma çörek otunun alerjik rahatsızlıklarda kullanılabileceğini göstermiştir. *Almanya'daki araştırmada bronşitli astım, allerjik astım, bahar nezlesi rahatsızlıklarına yönelik yapılan çalışmada çörektonun ciddi oranda fayda sağladğı gözlemlenmiştir. *Mide zarını tahriş eden etkenlere karşı mide zarını korur. *Çörek otunun kullanımı nefes borusu adalesini genişletme etkisinden dolayı nefes darlığında yararlıdır. *Kalp sağlığını koruyucu etkisi çörekotunun faydaları arasındadır. Çörekotu içinde bulunan timokinon 'un kalp rahatsızlıklarına yol açan homosistein oranını düşürdüğü gözlenlenmiştir. *Vücutdakihomosistein düzeyi, besinlerle alınan folik asit, B6 ve B12 vitaminlerinin dışında genetik faktörlere ve hormonların etkisine bağlı olarak düzenlenir. Homosistein seviyesi yüksek olan kişilere, folik asit, B6 ve B12 vitaminlerinin kullanımı öneriliyor. Deneysel çalışmalar çörekotu tohumları ve uçucu yağın homosistein üzerindeki etkisinin folik asitten daha fazla olduğunu göstermiştir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI 50 ML

Çinko, demir, A, D, E, K vitaminlerince zengin, yumuşatıcı özelliktedir. Doymamış yağ asitlerince zengindir (Omega-3, Omega-6). Besleyicidir, nem kaybını önler, ince çizgileri giderir. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Erkek tipi saç dökülmesinin nedeni DHT hormonunu bloke ederek kellik tedavisinde kullanılabileceği düşünülmektedir.Kabak çekirdeğinin hangi zenginlikleri var? *Kabak çekirdeği, minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. *Bir bardağın ¼ ünü dolduracak kabak çekirdeği çinkonun tavsiye edilen günlük alımının %20 sini, magnezyum ve manganezin ise %50 sini sağlamaktadır. * Bazı B vitaminlerini içerdiği gibi kemik sağlığı ve kan pıhtılaşması için ihtiyaç olan K vitaminini önemli bir miktarda da içermektedir. * Yağ içeriğine gelince, kabak çekirdeği, hormon dengesi, beyin fonksiyonu ve cilt sağlığı için ihtiyaç olan omega 3 ve omega 6 esansiyel yağlarını birlikte almak için iyi bir kaynaktır.Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?*Mineraller, esansiyel yağlar ve protein bakımından zengindir. *Solucan düşürme özellikleri vardır. Şerit solucanları ve diğer solucanları iyi bir defedicidir. *Çinko içeriği, kabak çekirdeğini genellikle erkek ve kadın verimliliği için özellikle önemli yapar. *İyi huylu prostatı büyümüş erkeklerin prostatının büyümesini durdurmak için kullanılır. *Mesane iltihabı veya idrar tutulması gibi ikinci derecede böbrek rahatsızlıklarında da kullanılır. *Kabak çekirdeği, büyümüş prostat veya prostat kanserinin mesaneden idrar çıkışını engellediği zaman gelişebilecek idrar yolları zorluklarından kurtarır. *Eskiden beri ev ilaçları olarak mide bulantılarında ve deniz tutmalarında da kullanılmıştır Kabak çekirdeğinin hangi zenginlikleri var? *Kabak çekirdeği, minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. *Bir bardağın ¼ ünü dolduracak kabak çekirdeği çinkonun tavsiye edilen günlük alımının %20 sini, magnezyum ve manganezin ise %50 sini sağlamaktadır. * Bazı B vitaminlerini içerdiği gibi kemik sağlığı ve kan pıhtılaşması için ihtiyaç olan K vitaminini önemli bir miktarda da içermektedir. * Yağ içeriğine gelince, kabak çekirdeği, hormon dengesi, beyin fonksiyonu ve cilt sağlığı için ihtiyaç olan omega 3 ve omega 6 esansiyel yağlarını birlikte almak için iyi bir kaynaktır. Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir? Özellikle kimler kullanmalıdır ? *Prostatı büyümüş kimseler *Kısırlık veya hormonal dengesizliği olan kimseler *Solucan ve tenya bulunan kimseler *İdrar tutukluğu olan kimseler *Mesane iltihabı olan kimseler

Susam yağı 50 ML

Esansiyel yağ asitleri, proteinler, A ve E vitaminlerince zengindir. Nemlendirici, cildi yeniden yapılandırıcı, sedef, egzema ve kılcal damar çatlamalarında kullanılabilir. ·Bazı eklem problemlerinde düzenli olarak kullanıldığında ağrıları azaltır. ·Kireçlenmelerde eklemlerin yumuşatılmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. ·Kemik erimesine karşı faydalıdır. ·Kuvvetli bir antioksidandır. ·Mantar enfeksiyonlarını engeller. ·Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. ·Egzama ve sedef hastalıklarında kullanılır. ·Nasırlarda kompres olarak kullanılır. ·Romatizmaya karşı iyi gelir. ·Öksürüğü giderir. ·İdrar ve gaz söktürücüdür. ·Şeker hastalığına faydalıdır. ·Kabızlık sorununu giderir. ·Solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. ·Kansere karşı koruyucudur. ·Karaciğer hastalıklarına karşı etkilidir. ·Yanıklarda başarıyla kullanılmaktadır. ·Cildi besler. ·Masaj yağı olarak kullanılır. ·Yağın içeriğindeki doğal güneşten koruma faktörü SPF 45' e eşdeğerdir. ·Saç diplerine ve tırnaklara sürülür. ·Selülite karşı etkilidir.

Lahana tohumu yağı 50 ML

Selülit görünümünü azaltır, incelmeye yardımcı olur. Sıkılaştırıcı, yumuşatıcı, besleyici, nemlendirici, elastikiyet arttırıcı, cildi canlandırıcıdır.·Düzenli kullanımında, selülit sonucu oluşan portakal kabuğu görünümünün yok olmasını sağlar. ·Bölgesel fazlalıkların atılmasına, yardımcı olur. ·Cildin sıkılaşmasına, gerginleşmesine, pürüzsüzleşmesine yardımcı olur. ·Vücudunuza uygulandığında, kendinizi canlı ve hafif hissetmenizi, siluetinizin incelmesini sağlar. ·Cildin derinlemesine beslenmesine ve güçlenmesine katkıda bulunur. ·Yoğun nemlendirici etkisi ile cildinizin kuruluğu önlemeyi sağlar. ·Ölü derinin atılmasına, cildin esnekliğini artırmasına katkı sağlar. ·Lenf ve kan dolaşımının hızlandırarak, cildin canlandırılmasına ve parlaklık kazanmasına yardımcı olur. ·Yağ ve su metabolizmasını harekete geçirerek sarkma problemi olan bölgeleri toplamayı sağlar.

Dr. Hiyo Kozmetik ve Medikal Ürünleri - Since 1884